Znajdź nas

Polecamy

Historyczny sukces polskiego tenisa stołowego! Siarka Tarnobrzeg wygrała Ligę Mistrzów!

Historyczny sukces polskiego tenisa stołowego. ENEA Siarka Tarnobrzeg wygrała Ligę Mistrzów. W finale polski zespół pokonał 3:2 Dr. CASL Zagrzeb.

Siarka Tarnobrzeg przed finałem

W pierwszym meczu rozegranym między tymi drużynami ENEA Siarka Tarnobrzeg wygrała 3:2. Mimo to trener Zbigniew Nęcek twierdził, że w rewanżu faworytkami będzie ekipa chorwacka. Nie była to bezpodstawna ocena, ponieważ Dr. CASL Zagrzeb to triumfatorki poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.

W spotkanie lepiej weszły zawodniczki z Tarnobrzegu. W pierwszym starciu startująca w barwach Niemiec Han Ying pokonała 3:0 Hoi Kem Doo. Wynik na 2:0 podwyższyła Rumunka Elizabeta Samara, która wygrała 3:2 z Mengyu Yu. Później dobra koniunktura się odwróciła. Mistrzyni Europy i reprezentantka Polski Li Qian przegrała gładko 0:3 z Xia Lian Ni, a następnie Hoi Kem Doo okazała się lepsza 3:1 od Elizabety Samary. W decydującym spotkaniu Han Ying wygrała jednak 3:0 z Mengyu Yu, dzięki czemu ENEA Siarka Tarnobrzeg wygrała Ligę Mistrzów.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy