Znajdź nas

Polecamy

Świetny początek sezonu polskich wioślarzy. Biało-czerwoni aż siedem razy na podium!

Dobre wieści z bułgarskiego Płowdiw, gdzie zainaugurowano tegoroczną edycję Pucharu Świata. Biało-czerwoni aż siedmiokrotnie stanęli na podium.

PŚ w Płowdiwie - Mikołaj Burda, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski
Mikołaj Burda, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski

Medalowy weekend rozpoczął jeszcze w sobotę Miłosz Jankowski. Polak zajął 2. miejsce w jedynce. Lepszy okazał się jedynie Węgier Peter Galambos.

Na prawdziwy popis biało-czerwonych trzeba było poczekać do niedzieli. Świetnie spisała się czwórka podwójna w składzie Fabian Barański, Wiktor Chabel, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Polacy prowadzili od początku, a z każdym kolejnym pociągnięciem wioseł tylko odpływali rywalom. Ostatecznie wygrali zdecydowanie pokonując rywali.

Zwycięska okazała się również polska czwórka bez sternika – Mikołaj Burda, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski. Polacy już na początku objęli prowadzenie i nie oddali go aż do końca. Finał wygrała także nasza ósemka. Trzeba jednak zaznaczyć, że jedynymi rywalami Polaków byli Rumuni.

W Płowdiwie dobrze zaprezentowały się też dwójki podwójne wagi lekkiej. Artur Mikołajczewski i Jerzy Kowalski zajęli drugie miejsce, a Katarzyna Wełna i Joanna Dorociak trzecie. Na drugim stopniu podium stanęła ponadto dwójka podwójna Dominik Czaja i Adam Wincenciak.

W Bułgarii nie startowały mistrzynie świata i Europy Katarzyna Zillmann, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Maria Springwald.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy