Znajdź nas

TOP News

Rok Justin wygrał Puchar Kontynentalny w Brotterode, Maciej Kot wciąż szuka formy

Rok Justin wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. Najlepszy z Polaków Paweł Wąsek był 15.

Rok Justin
Rok Justin

Po pierwszej serii konkursu w Brotterode (HS117) na prowadzeniu znajdował się Rok Justin. Słoweniec skoczył 115 metrów. Jego przewaga nad drugim Joacimem Oedegaardem Bjoerengiem nie była jednak duża, bo wynosiła zaledwie 1,2 pkt. Norweg w swojej pierwszej próbie uzyskał rezultat o pół metra dalszy od Słoweńca, ale skakał w nieco lepszych warunkach i otrzymał gorsze noty za styl. Trzeci był Austriak Maximilian Steiner, który miał niewielką przewagę nad swoim rodakiem Clemensem Aignerem.

Na dziewiątej lokacie plasował się Paweł Wąsek, który skoczył 108,5 metra. Strata naszego zawodnika do lidera wynosiła 7,4 pkt. Do drugiej serii wszedł też Maciej Kot, który po skoku na odległość 107,5 metra był 17. Odpali Kacper Juroszek (37. miejsce) i Adam Niżnik (44.). Zdyskwalifikowany został nieźle skaczący na treningach Stefan Hula.

W drugiej serii Rok Justin postawił kropkę nad i. Słoweniec skoczył 110,5 metra, co dało mu zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Ulrich Wohlgenannt, który w drugiej próbie poszybował na 113 metr. Austriak do zwycięzcy stracił 2,1 pkt. Trzecią lokatę zajął Andreas Granerud Buskum. Norweg tylko o 0,4 pkt. wyprzedził Cene Prevca. Słoweniec w drugiej próbie skoczył aż 115 metrów.

Swoich lokat nie utrzymali Polacy. Paweł Wąsek uzyskał 110 metrów i spadł na 15. pozycję. Pięć metrów bliżej lądował Maciej Kot. W jego wypadku oznaczało to spadek na 30. miejsce.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News