Znajdź nas

TOP News

Justyna Święty-Ersetic pobiła rekord Polski! To najlepszy tegoroczny wynik na świecie!

Doskonały występ Justyny Święty-Ersetic podczas mityngu Orlen Copernicus w Toruniu. Mistrzyni Europy ustanowiła halowy rekord Polski na 400 metrów. Została też liderką tegorocznych list światowych.

Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-Ersetic /fot. TVP Sport/

Justyna Święty-Ersetic wystartowała w pierwszym biegu. Nasza zawodniczka długo plasowała się za Szwajcarką Leą Sprunger. Z każdym kolejnym metrem liderka słabła, co bezwzględnie wykorzystała mistrzyni Europy. Polka na ostatniej prostej wyprzedziła zmęczoną Sprunger i popędziła do mety. Wpadła na nią z czasem 51,37 sek. Tym samym wyraźnie poprawiła halowy rekord Polski na 400 metrów. Jest to też najlepszy wynik na tegorocznych listach światowych.

Justyna Święty-Ersetic wyprzedziła w swoim biegu bezpośrednio Holenderkę Lissanę de Witte i Leę Sprunger. Czwarta była Małgorzata Hołub-Kowalik z czasem 52,85 sek.

W drugim biegu wystartowały Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Anna Kiełbasińska, Natalia Kaczmarek i Czeszka Lada Vondrova. Polsko-czeski pojedynek początkowo przebiegał pod dyktando Vondrovej. Czeszka narzuciła mocne tempo, a także skutecznie zamknęła Polki. Na ostatnich metrach Iga Baumgart-Witan zdołała dopaść Vondrovą i ostatecznie wyrwała zwycięstwo. Trzecia była Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Czas triumfatorki to 52,39 sek.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News