Znajdź nas

Polecamy

Robert Kubica żegna się z Williamsem. Co dalej z karierą Polaka?

Robert Kubica po zakończeniu sezonu opuści grupę Williams. „Nadszedł odpowiedni moment, by rozpocząć nowy rozdział kariery” – powiedział kierowca podczas konferencji w Singapurze, gdzie odbędzie się kolejny wyścig Formuły 1.

Robert Kubica w bolidzie
Robert Kubica w bolidzie Williamsa /fot. flickr.com/photos/pedrik, Wikipedia, CC BY 2.0/

Robert Kubica w tym sezonie wystartuje jeszcze w siedmiu wyścigach. Sezon zakończy 1 grudnia w Abu Zabi. Co dalej? Polski kierowca nie zdradził jakie ma dalsze plany. „Teraz otwierają się dla mnie różne możliwości” – ocenił Robert Kubica.

Szanuję decyzję Roberta, dziękuję mu za to, co dla nas zrobił” – skomentowała szefowa brytyjskiej ekipy Claire Williams. Wraz z odejściem 34-latka, PKN Orlen wycofał się ze sponsorowania Williamsa.

Pożegnanie z Williamsem, nie musi jednak oznaczać pożegnania z Formułą 1. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek deklaruje, że koncern chce pozostać w F1. To dobra wiadomość dla Roberta Kubicy, ponieważ bez względu na okoliczności PKN Orlen nadal chce kontynuować z nim współpracę.

Zdaniem dziennikarzy „Przeglądu Sportowego”, PKN Orlen rozmawiał już o współpracy z McLarenem i Racingiem Point. Nie wiadomo jednak, czy w przypadku porozumienia z nową ekipą, Robert Kubica w przyszłym sezonie byłby jednym z dwóch podstawowych kierowców. Według „Przeglądu Sportowego” może być o to bardzo trudno. Niewykluczone jednak, że w 2021 roku Robert Kubica wróci za kierownicę.

>> SEZON NIEPOWODZEŃ

Robert Kubica wrócił do Formuły 1 po wielu latach przerwy spowodowanej poważną kontuzją prawej ręki. Pomógł PKN Orlen, który został sponsorem brytyjskiej grupy. W barwach Williamsa Polaka spotkało jednak więcej rozgoryczeń niż radości. Niemal po każdym wyścigu 34-latek uskarża się na bolid. Do tego dochodzi jeszcze szereg innych nieporozumień z grupą.

W tym sezonie Robert Kubica zdobył zaledwie jeden punkt. W klasyfikacji generalnej zajmuje przedostatnie miejsce. Niżej jest tylko jego kolega z zespołu George Russell.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy