Znajdź nas

Artykuły

Wstyd na cały świat? Polscy kolarze pojechali na mistrzostwa świata bez reprezentacyjnych strojów

Problemy polskich kolarzy na mistrzostwach świata. Jak alarmuje sport.pl, nasi reprezentanci polecieli do hrabstwa Yorkshire bez… strojów. To efekt zaniedbań ze strony Polskiego Związku Kolarskiego.

PZKol. nie zadbał o stroje kolarzy

Kolarskie mistrzostwa świata startują w niedzielę, ale o polskiej ekipie już teraz jest głośno. Niestety nie ze względów sportowych. Jak donosi sport.pl, Polski Związek Kolarski nie zadbał o stroje dla zawodników. Tym razem – według portalu – problemem nie są jednak pieniądze, a fakt, że nikt w PZKol. nie zdecydował się przeprowadzić przetargu.

Jak ustalił Mariusz Czykier, o stroje dla Rafała Majki i spółki na własną rękę zatroszczył się Piotr Wadecki. Selekcjoner w Yorkshire będzie miał do dyspozycji siedmiu zawodników. Poza medalistą olimpijskim będą to jeszcze Maciej Bodnar, Paweł Poljański, Michał Gołaś, Łukasz Wiśniowski, Łukasz Owsian, a także Kamil Gradek.

Na stroje elity kobiet udało się podobno wysupłać jakieś zaskórniaki” – pisze sport.pl. Pojechać w nich mają między innymi Katarzyna Niewiadoma i Małgorzata Jasińska.

Znacznie gorzej wygląda sytuacja wśród kadr młodzieżowych i juniorskich. Tam na stroje już środków zabrakło. Zawodnicy będą musieli więc pożyczyć stroje od starszych kolegów albo wyciągnąć z szafy poprzednie zestawy. O tym jak bardzo wstydliwa może być to kwestia przekonaliśmy się już podczas mistrzostw Europy, gdy nasi juniorzy startowali w różnych strojach.

Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciągnął były prezes PZKol. Dariusz Banaszek. Jego zespół Hurom BDC Development ściga się w strojach przypominających do złudzenia stroje reprezentacyjne. „Chętnie przekażemy te stroje dla PZKol. Prosimy o podanie ilości i rozmiarów” – napisał Banaszek.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły