Znajdź nas

TOP News

To już niemal pewne! Robert Kubica wraca do Formuły 1!

Radio RMF FM i włoska „La Gazetta dello Sport” nie mają wątpliwości. Robert Kubica znów będzie się ścigał w Formule 1. W nowym sezonie ma być kierowcą Williamsa.

Robert Kubica w bolidzie
Robert Kubica w bolidzie Williamsa /fot. flickr.com/photos/pedrik, Wikipedia, CC BY 2.0/

Jak dowiedziało się RMF FM, Robert Kubica będzie mógł występować w barwach Williamsa w zamian za gigantyczne pieniądze od PKN Orlen, który ma być sponsorem całego teamu. Polski potentat naftowy wyłoży na to aż 10 milionów euro.

Orlen zdecydował się na taki krok, aby promować się w pozostałych krajach. Jak przypominają dziennikarze RMF FM, aż 60% przychodów koncernu generowanych jest poza Polską. Dzięki umowie sponsorskiej logotypu Orlenu pojawią się między innymi na bolidach i w pit stopie zespołu. Jeśli informacje się potwierdzą, będzie to największy projekt sponsoringowy w historii Polski.

O tym, że tak się stanie są przekonane włoskie media. „La Gazetta dello Sport” podała, że Robert Kubica doszedł już do porozumienia z zespołem. Jeszcze dziś obie strony mają złożyć ostateczne podpisy pod umową.

Robert Kubica w Formule 1 startował w latach 2006 – 2010. Wziął udział w 76 wyścigach. Dwanaście razy stanął na podium. 8 czerwca 2008 roku wygrał swój jedyny wyścig w Formule 1 – Grand Prix Kanady. Jego karierę przerwał poważny wypadek, którego doznał podczas rajdu samochodowego zimą 2011 roku.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News