Znajdź nas

TOP News

Reprezentacja Polski U20 z awansem do 1/8 finału MŚ!

Reprezentacja Polski U20 zremisowała z Senegalem 0-0 w ostatnim meczu grupowym na Mistrzostwach Świata. Drużyna Jacka Magiery z 4 punktami na koncie zajęła 3. miejsce. Dzięki dobremu stosunkowi bramek biało-czerwoni awansowali do 1/8 finału.

Reprezentacja Polski U20 przed meczem z Senegalem

Ostatni mecz reprezentacji Polski w fazie grupowej Mistrzostw Świata do lat 20-tu zakończył się bezbramkowym remisem z drużyną Senegalu. Nasi rywale przystąpili do spotkania w roli faworyta. W poprzednich dwóch meczach wygrali zarówno z Tahiti, jak i z Kolumbią. Dlatego byli pewni awansu do fazy pucharowej. Natomiast podopieczni Jacka Magiery musieli wygrać lub zremisować, aby wywalczyć przepustkę do 1/8 finału turnieju.

Ostatecznie po zdobyciu 1 punktu i wygranej Kolumbii nad Tahiti, biało-czerwoni zajęli 3. miejsce w grupie. Turniej został podzielony na 6 grup, dlatego szansę grania w drugiej rundzie otrzymają także 4 najlepsze ekipy z 3. miejsc. Prze to, iż Polska ma na koncie 4. punkty i nastrzelała dużo bramek w meczu z Tahiti, możemy być pewni, iż nasi reprezentanci zawalczą w decydującej części turnieju. Kto będzie naszym przeciwnikiem? Tego dowiemy się po piątkowych spotkaniach, które zakończą fazę grupową.

Więcej w TOP News