Iga Świątek z życiowym wynikiem. Polka odprawiła „16” rakietę świata!

Iga Świątek w trzeciej rundzie French Open! Polka w świetnym stylu pokonała 6:3, 6:0 szesnastą rakietę świata Qian Wang. To największy sukces w karierze naszej tenisistki.

Iga Świątek na korcie
Iga Świątek podczas meczu /fot. archiwum/

Iga Świątek doskonale weszła w spotkanie. Polka już za pierwszym razem przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 2:0. Później zaczął się chwilowy kryzys. Nasza tenisistka popełniła kilka błędów i przegrała dwa gemy z rzędu. Polki to jednak nie podłamało. W świetnym stylu, przy serwisie rywalki, triumfowała w szóstym gemie, mimo że przegrywała już 15:40. Potem poszło już łatwiej i Iga Świątek po 23 minutach gry wygrała całego seta 6:3.

Drugi set to już prawdziwy popis w wykonaniu Polki. Iga Świątek już w pierwszym gemie pokazał Qian Wang kto rządzi na korcie. Chinka została przełamana i widać było, że nie ma pomysłu na to jak pokonać naszą zawodniczkę. Iga Świątek tymczasem konsekwentnie realizowała swój plan. Wygrała w całym secie 6:0. Awans do III rundy French Open to największy seniorski sukces Igi Świątek.

Do III rundy w turnieju deblistów awansowali Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polsko-brazylijska para pokonała 4:6, 6:2, 6:4 Wesleya Koolhofa i Marcusa Daniella. Dalej grają również Alicja Rosolska i Zhaouxan Yang. Polsko-chiński debel pokonał 6:2, 6:2 parę Hercog/Rodina i awansował do II rundy turnieju.