Koszykarze powalczą o medal mistrzostw świata! Wielki sukces naszej drużyny!

Wielki sukces reprezentacji Polski w koszykówce 3×3. Biało-czerwoni po zaciętym boju awansowali do półfinału mistrzostw świata.

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3: Przemysław Zamojski i Michael Hicks
Polscy koszykarze przed meczem

Reprezentacja Polski w koszykówce 3×3 do Amsterdamu pojechała w składzie Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Marcin Sroka i Przemysław Zamojski. Biało-czerwoni fazę grupową przeszli jak burza, pewnie pokonując Australię, Łotwę i Brazylię. Nasza drużyna uległa jedynie Japonii.

W ćwierćfinale biało-czerwoni trafili na Portoryko. W spotkanie lepiej weszli nasi rywale, którzy byli skuteczniejsi. Z każdą kolejną minutą przewaga ekipy z Portoryko jednak znacząco topniała, a biało-czerwoni powoli przejmowali inicjatywę. Na niespełna trzy minuty przed końcem nasi reprezentanci objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca. Świetny mecz rozgrywali zwłaszcza Przemysław Zamojski i Michael Hicks. Ostatecznie biało-czerwoni triumfowali 21:14 i zapewnili sobie wejście do najlepszej czwórki turnieju.

Mistrzostwa świata w Amsterdamie nie są bezpośrednią kwalifikacją olimpijską, ale medaliści zagwarantują sobie grę w turnieju eliminacyjnym. Koszykówka 3×3 zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.