Znajdź nas

TOP News

Mistrzynie Europy bez medalu mistrzostw świata. Polskie szpadzistki słabsze od Ukrainek

Polskie szpadzistki wrócą z Budapesztu bez medalu. Najpierw biało-czerwone szybko odpadły w rywalizacji indywidualnej, a dzisiaj przegrały w ćwierćfinale turnieju drużynowego z Ukrainkami.

Polskie szpadzistki
Polskie szpadzistki /fot. Manky - Bizzi Team/

W rywalizacji indywidualnej Polskę reprezentowały Ewa Trzebińska, Aleksandra Zamachowska, Renata Knapik-Miazga i Barbara Rutz. Podopieczne Bartłomieja Języka jak burza przeszły eliminacje, ale schody zaczęły się już w pierwszej rundzie turnieju głównego. W niej wszystkie nasze reprezentantki solidarnie przegrały. Najbliżej awansu była Zamachowska, ale ostatecznie przegrała 13:15 z Iriną Embrich.

Niezbyt udany start indywidualny szybko poszedł jednak w zapomnienie, bo priorytetem była rywalizacja drużynowa. Polskie szpadzistki wygrały ostatni Puchar Świata i mistrzostwa Europy, dzięki czemu prowadziły w rankingu olimpijskim. Były też faworytkami w Budapeszcie.

Bartłomiej Język do rywalizacji drużynowej wystawił sprawdzony skład. Poza Trzebińską, Zamachowską i Knapik-Miazgą drużynę uzupełniła Magdalena Piekarska. Polskie szpadzistki w walkach o „ósemkę” pewnie pokonały Kubanki i Szwajcarki. W ćwierćfinale ich rywalkami były Ukrainki. Nasze południowe sąsiadki od początku postawiły wysoko poprzeczkę. Po trzech rundach prowadziły już 8:2, a później kontrolowały wynik. Ostatecznie Ukrainki triumfowały 45:38.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News