Znajdź nas

TOP News

Austriaczki znokautowały rywalki. Polskie skoczkinie na siódmym miejscu

Polskie skoczkinie na siódmym miejscu w konkursie drużynowym na mistrzostwach świata juniorek w Oberwiesenthal. Złoto dla Austriaczek.

Kinga Rajda

Austriaczki uchodziły za pewne kandydatki do złota i potwierdziły to już w pierwszej serii. Już na półmetku rywalizacji Marita Kramer, Lisa Eder, Julia Muehlbacher i Vanessa Moharitsch prowadziły z przewagą 54,8 pkt. nad drugimi Niemkami. Trzecie były Słowenki.

Polki do tego konkursu przystąpiły w składzie Kinga Rajda, Nicole Konderla, Kamila Karpiel i Anna Twardosz. Po pierwszej rundzie biało-czerwone zajmowały szóste miejsce. Szczególnie dobrze wypadła skacząca jako pierwsza Kinga Rajda, która skoczyła 95 metrów.

W drugiej serii Austriaczki zdecydowanie postawiły kropkę nad i, jeszcze powiększając swoją przewagę do 60,2 pkt. Srebrny medal przypadł Słowenkom, które wykorzystały nieco słabsze próby Niemek.

Polskie skoczkinie nie zdołały utrzymać szóstej lokaty i ostatecznie zakończyły zawody na siódmym miejscu. Po raz kolejny bardzo dobrze spisała się Kinga Rajda, która ze swoimi rezultatami zajęłaby indywidualnie piąte miejsce.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News