Znajdź nas

Artykuły

Kamil Stoch z dużym awansem w Raw Air. Niewielka przewaga Constantina Schmida

Po dwóch konkursach Raw Air prowadzi Niemiec Constantin Schmid. Duży awans zaliczył Kamil Stoch, który jest też najlepszym z biało-czerwonych.

Kamil Stoch

Konkurs drużynowy w Oslo był już drugą odsłoną tegorocznego Raw Air. I choć polska drużyna nie zdołała wskoczyć na podium, to indywidualnie bardzo dobrze spisali się Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

Szczególnie udany występ ma za sobą Kamil Stoch, który skoczył 130 i 133 metry. Gdyby dziś w Oslo przeprowadzono konkurs indywidualny Polak zająłby w nim drugie miejsce. O 0,2 pkt. lepszy byłby tylko Norweg Johann Andre Forfang. Dzięki temu nasz reprezentant przesunął się w klasyfikacji generalnej Raw Air na siódme miejsce. Jego strata do Constantina Schmida jest niewielka i wynosi 8,5 pkt.

Niemiec byłyby dzisiaj czwarty, ustępując jeszcze Mariusowi Lindvikowi. Dzięki temu Schmid utrzymał prowadzenie w Raw Air. Jego przewaga nad pozostałymi zawodnikami jest jednak minimalna. Drugi Lindvik traci do niego tylko 0,9 pkt. Trzeci ze stratą 1,5 pkt. jest Słoweniec Ziga Jelar. Kolejne miejsca zajmują Stefan Kraft, Johann Andre Forfang i Ryoyu Kobayashi.

Piotr Żyła byłby dzisiaj 11., przez co w klasyfikacji generalnej Raw Air zanotował nieznaczny spadek na dziewiątą lokatę. Dawid Kubacki w drużynówce uzyskał dziewiąty rezultat, dzięki czemu przesunął się o ponad dwadzieścia lokat w górę. W cyklu Raw Air jest obecnie 18.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły