Znajdź nas

TOP News

Piekielnie trudne zadanie! Polskie siatkarki już wiedzą kiedy i z kim powalczą o Igrzyska

Znamy szczegóły turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polskie siatkarki zagrają w dniach 7-12 stycznia w Apeldoorn. Ich rywalkami w fazie grupowej będą Bułgarki, Holenderki i Azerki.

polskie siatkarki słowenia

Polskie siatkarki już wcześniej mogły spodziewać się takich rywalek. Wszystko przez zastosowanie systemu serpentynowego na podstawie rankingu CEV. Ósme biało-czerwone trafiły więc na trzecie Holenderki, siódme Bułgarki i jedenaste Azerki.

Na początek turnieju w Apeldoorn podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Bułgarkami. 9 stycznia podejmą Holenderki, natomiast dzień później Azerki.

W dniach 11-12 stycznia odbędą się play-offy. W przypadku wyjścia z grupy Polki mogą trafić na Turczynki, Niemki, Belgijki lub Chorwatki. Kwalifikację olimpijską wywalczy sobie jedynie triumfator turnieju. To ostatnia szansa na zdobycie biletów do Tokio.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News