Ostatni test przed kwalifikacjami olimpijskimi! Polskie siatkarki przegrały z Niemkami

Polskie siatkarki rozpoczęły ostatni sprawdzian przed turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. W pierwszym spotkaniu Pucharu Gubernatora uległy Niemkom 2:3.

polskie siatkarki mecz liga narodów Malwina Smarzek
Polskie siatkarki

Dzisiaj w Kaliningradzie rozpoczął się Puchar Gubernatora. Jest to kolejny turniej towarzyskim, w którym udział biorą polskie siatkarki. Jednocześnie jest to ich ostatni sprawdzian przed kwalifikacjami na Igrzyska Olimpijskie 2020. W pierwszym meczu podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzyły się z Niemkami.

Biało-czerwone wystąpiły w swoim prawie najmocniejszym składzie. Jednak mecz zaczął się lepiej dla rywalek, które wygrały pierwszego seta do 23. Był to trochę pechowy początek, zwłaszcza że nasze reprezentantki nie grały źle. Swoją formę udowodniły w drugiej partii, w której pokonały Niemki bez problemu do 16. Kolejne odsłony to totalna wojna o każdy punkt. Niestety drużyna Nawrockiego nie potrafiła wykorzystywać licznych błędów, które popełniały Niemki. Zarówno w trzecim przegranym secie do 23. oraz ostatnim do 13., wynik mógł być całkowicie inny. Niestety zabrakło szczęścia i chyba spokoju w decydujących momentach. Zwłaszcza w tie-breaku, w którym przeciwniczki prowadziły już 7:1.

Ostatecznie Polki przegrały 2:3. Jutro zmierzą się z Belgią o godzinie 16.