Artykuły

Taniec, muzyka i śpiew! Szalona radość polskich piłkarzy po pokonaniu Włochów!

Reprezentacja Polski U-21 wciąż nie przestaje zadziwiać. Po wygranej z Belgią, tym razem ekipa Czesława Michniewicza rozprawiła się z gospodarzami turnieju Włochami. Dzięki temu nasi zawodnicy są już bardzo blisko awansu na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

Polska U21 kontra Włochy U21, kolejnym rywalem Hiszpania

Biało-czerwoni nie byli faworytami tego spotkania. Większość ekspertów większe szanse dawała Włochom, którzy w pierwszym meczu pokonali 3:1 Hiszpanów. I faktycznie początkowo to gospodarze dominowali na boisku. Znakomicie spisywała się jednak nasza defensywa, a tuż przed przerwą to biało-czerwoni zadali cios Italii. Gola na 1:0 zdobył Krystian Bielik. Później Włosi wyrównali, ale sędzia nie uznał trafienia. Po przerwie Włosi ruszyli z szaleńczym atakiem. Momentami w naszym polu karnym było gorąco, ale Polacy wytrzymali napór rywali i dowieźli wynik do końca.

Po spotkaniu nasi zawodnicy rozpoczęli szalony taniec radości. Nie może to dziwić, bo pokonanie Włochów zbliża podopiecznych Czesława Michniewicza do upragnionego awansu na Igrzyska Olimpijskie.

Do Tokio pojadą triumfatorzy trzech grup, a także najlepsza ekipa z drugich miejsc. Jeśli którąś z tych lokat zajęliby Anglicy zwolni się jedna kwalifikacja olimpijska. Wówczas zostanie rozegrany dodatkowo mecz barażowy. Na razie po dwóch kolejkach Polacy przewodzą tabeli z kompletem punktów.