Polecamy

Polska lekkoatletyka potęgą w Europie! Biało-czerwoni na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej MME

Polscy lekkoatleci jak zwykle nie zawiedli. Na młodzieżowych mistrzostwach Europy biało-czerwoni wywalczyli 12 medali, dzięki czemu zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Lepsi byli jedynie Niemcy.

Ewa Swoboda ze złotem, Polska druga w klasyfikacji medalowej
Ewa Swoboda na podium młodzieżowych mistrzostw Europy!

Przed młodzieżowymi mistrzostwami Europy Tomasz Majewski szacował, że biało-czerwoni powinni w Gavle wywalczyć 9-10 krążków. Wiceprezes PZLA nieznacznie się jednak pomylił, ale na pewno z tego powodu nie jest mu przykro. Polscy lekkoatleci ze Szwecji wrócą bowiem z 12 medalami – sześcioma złotymi, trzema srebrnymi i trzema brązowymi. Tym samym nasza ekipa poprawiła swój dorobek sprzed dwóch lat. Wówczas w Bydgoszczy biało-czerwoni dziesięciokrotnie stali na podium, ale tylko razy razy na jego najwyższym stopniu.

Dzięki dobrym występom naszych zawodników, Polska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, ustępując jedynie Niemcom. Nasi zachodni sąsiedzi młodzieżowe mistrzostwa Europy skończyli z aż 21 medalami.

Młodzieżowymi mistrzami Europy w Gavle zostali Ewa Swoboda (100 metrów), Natalia Kaczmarek (400 metrów), sztafeta 4×400 metrów kobiet, Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Mateusz Borkowski (800 metrów) i Cyprian Mrzygłód (rzut oszczepem). Srebrne medale wywalczyli Klaudia Siciarz i Michał Sierocki (oboje 100 m ppł), a także Olga Niedziałek (chód na 20 km). Po brązowe krążki sięgnęli natomiast kobieca sztafeta 4×100 metrów, Norbert Kobielski (skok wzwyż) i Oskar Stachnik (rzut dyskiem).