Łukasz Gutkowski powiększa medalową kolekcję. Pięcioboista z dwoma medalami młodzieżowych MŚ

Srebro i brąz – tyle medali wywalczyli polscy pięcioboiści na mistrzostwach świata młodzieżowców w Drzonkowie. Bohaterem polskiej ekipy po raz kolejny okazał się Łukasz Gutkowski.

Łukasz Gutkowski podczas kombinacji
Łukasz Gutkowski /fot. archiwum/

Najcenniejszy medal w przypadku tych mistrzostw to akurat brąz. W rywalizacji indywidualnej wywalczył go Łukasz Gutkowski. Polak po szermierce plasował się tuż za podium, a później lokatę w czołówce utrzymał po pływaniu i jeździe konnej. Do ostatniej konkurencji, jaką jest kombinacja (bieg + strzelanie), Łukasz Gutkowski ruszył jako szósty. Nasz reprezentant po raz kolejny potwierdził jednak, że w tej odsłonie czuje się bardzo dobrze. Poskutkowało to zajęciem trzeciego miejsca. Wygrał Francuz Jean Mourcia.

Dla Gutkowskiego to nie był jedyny medal na tych mistrzostwach. Wraz z Oskarem Paradowskim sięgnął bowiem po srebro w sztafecie. Co godne pochwały, nasza para plasowała się w ścisłej czołówce przez całe zawody. Trzeba jednak pamiętać, że konkurencja sztafet nie znajduje się w programie olimpijskim.

Rok temu Łukasz Gutkowski wywalczył dwa złote i jeden srebrny medal na mistrzostwach Europy U24. Był też najmłodszym finalistą seniorskich mistrzostw świata. „Jestem dopiero na początku swojej kariery i nawet nie liczę, a wiem, że najlepsze jeszcze przede mną” – mówił wówczas „Magazynowi Sportowiec”.