Polscy siatkarze nadal niepokonani! Tym razem nie dali szans Czechom

Trzecia wygrana polskich siatkarzy na mistrzostwach Europy. Tym razem podopieczni Vitala Heynena bez straty seta pokonali Czechów.

Polscy siatkarze przed meczem z Czechami

Polscy siatkarze byli zdecydowanymi faworytami tego meczu i potwierdzili to na parkiecie. Czesi nie mieli nic do powiedzenia od pierwszej do ostatniej piłki.  Biało-czerwoni doskonale weszli to w spotkanie. W trakcie zagrywek Wilfredo Leona uzyskali trzy oczka przewagi. Od tego momentu zaczął się odjazd naszej drużyny. Polscy siatkarze dominowali w każdym elemencie gry, choć miewali też krótkie momenty zastoju. Czesi nie byli jednak w stanie w jakikolwiek sposób odpowiedzieć i skończyło się na triumfie Polski 25:18.

Drugi set niespodziewanie rozpoczęli lepiej Czesi. Przy stanie 4:7 o czas poprosił Vital Heynen. Dla naszych południowych sąsiadów były to jednak dobre złego początki. Wkrótce później polscy siatkarze złapali właściwy rytm i kończyli praktycznie wszystko co dostało się w ich ręce. Skończyło się na nokaucie 25:12.

Kolejna partia nie zmieniła obliczu meczu. Nasi zawodnicy szybko uzyskali dużą przewagę i kontrolowali ją już do końca. W końcówce na parkiecie pojawili się zmiennicy, ale nie wpłynęło to na wynik. Polscy siatkarze wygrali seta do 15, a cały mecz do 3:0.