Znajdź nas

TOP News

Michał Kwiatkowski rezygnuje. „Mam zbyt wielki szacunek do barw i orzełka, by jechać na mistrzostwa świata”

Michał Kwiatkowski nie wystartuje w mistrzostwach świata w angielskim hrabstwie Yorkshire. Były mistrz świata swoją decyzję uzasadnił przemęczeniem.

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski to mistrz świata z 2014 roku /fot. Wei Yuet Wong - Michał Kwiatkowski., CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35887992

Michał Kwiatkowski na Tour de France zajął 83. miejsce. Start na „Wielkiej Pętli” nie tylko nie był nazbyt udany, ale przede wszystkim kosztował go bardzo wiele sil. Polak po Tourze odpoczywał przez miesiąc. Powrót do startów też nie przyniósł zadowalających rezultatów. Michał Kwiatkowski był 116. w klasyku po ulicach Hamburgu, następnie nie ukończył natomiast Deutschland Tour. Równie słabo poradził sobie za oceanem. W Grand Prix Quebecu był 119., natomiast klasyku w Montrealu nie ukończył.

„Zbyt wielki mam szacunek do tych barw i tego orzełka, by jechać na MŚ 2019. Po Tour de France mówiłem, że mój organizm woła o solidną przerwę. Bez półśrodków. Od tamtej pory nie gonię wyniku. Bardzo tego potrzebowałem. Trzymam mocno kciuki za całą kadrę” – napisał Michał Kwiatkowski.

Pod nieobecność „Kwiato” liderem naszej kadry będzie Rafał Majka. Poza nim w Yorkshire wystąpią jeszcze Maciej Bodnar, Paweł Poljański, Michał Gołaś, Łukasz Wiśniowski, Łukasz Owsian, a także Kamil Gradek. Wśród kobiet pojadą między innymi Katarzyna Niewiadoma oraz Małgorzata Jasińska.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News