Znajdź nas

TOP News

W cieniu Swobody. Piotr Małachowski wygrał w Berlinie, podium Piotra Liska

Piotr Małachowski wygrał prestiżowy mityng IAAF ISTAF w Berlinie. Na podium stanął też Piotr Lisek.

Piotr Małachowski
Piotr Małachowski

Piotr Małachowski zapewnił sobie zwycięstwo rzutem na odległość 65,17 m. Nasz reprezentant wygrał w przekonujący sposób, bo drugi Litwin Andrius Gudzius posłał dysk na odległość o 76 centymetry krótszą. Trzeci był Niemiec David Wrobel (63,43 m), a piąty Robert Urbanek z wynikiem 62,87 m.

Triumf wicemistrza olimpijskiego cieszy, ale wynik już niekoniecznie. W tym sezonie Piotr Małachowski najdalej rzucił 67,23 m i jest to obecnie ósmy rezultat na tegorocznych listach światowych.

Na podium w Berlinie zmieścił się również Piotr Lisek, który zajął trzecie miejsce. Nasz zawodnik zawdzięcza to jednak próbie na wysokość 5,70 m. Trzy ataki na poprzeczkę zawieszoną 10 centymetrów wyżej zakończyły się fiaskiem. Wygrał Armand Duplantis przed Samem Kendricksem. Siódmy był Robert Sobera (5,60 m).

>> CZYTAJ TEŻ: TRIUMF I REKORD ŻYCIOWY EWY SWOBODY

Szósta z wynikiem 17,59 m była kulomiotka Paulina Guba, która rok temu w Berlinie została mistrzynią Europy. To samo miejsce zajął oszczepnik Hubert Chmielak (78,97 m). Wciąż bez formy jest natomiast Sylwester Bednarek. Skoczek wzwyż w szczęśliwym dla siebie Berlinie nie zaliczył żadnej wysokości.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News