Znajdź nas

Polecamy

Ewa Swoboda najlepsza w Berlinie! Rekord życiowy Polki!

Ewa Swoboda wygrała prestiżowy mityng IAAF ISTAF w Berlinie. Polka dystans 100 metrów przebiegła najszybciej w karierze.

Ewa Swoboda
Ewa Swoboda po pobiciu rekordu życiowego

Ewa Swoboda przystępowała do berlińskiego biegu, legitymując się czwartym czasem w tym sezonie. Razem z Polką biegła między innymi Chinka Yongli Wei, która w tym roku setkę przebiegła o 0,11 sek. szybciej. Poza nią była też Brytyjka Imani Lansiquot oraz Niemka Gina Luckenkemper. A na starcie znalazła się też Asha Philip, mająca lepszą życiówkę od Polki.

Nasza zawodniczka pokazała jednak, że nie boi się silnej konkurencji. Ewa Swoboda zanotowała doskonałą reakcją startową. Poprawiła tym samym element, w którym dotychczas traciła cenne ułamki sekundy. Początkowo prowadziła Brytyjka Asha Philip, ale młodzieżowa mistrzyni Europy na dystansie zwiększała prędkość i kilka metrów przed końcem wysunęła się na czoło. Po chwili mogła cieszyć się już z wygranej.

Ewa Swoboda dystans 100 metrów pokonała w czasie 11,07 sek. To jej najlepszy wynik w karierze. Do tej pory jej rekord życiowy wynosił 11,12 sek. Kolejne miejsca na podium zajęły Asha Philip i Chinka Liang Xiaojing. Także te zawodniczki pobiegły najszybciej w karierze.

Czas Ewy Swobody to drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Szybciej od niej pobiegła jedynie Ewa Kasprzyk. W 1986 roku nasza sprinterka zanotowała czas 10,93 sek.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy