Znajdź nas

TOP News

Pia Skrzyszowska najszybszą juniorką w Europie! Konrad Bukowiecki wygrał w Walencji

Kolejne udane występy polskich lekkoatletów. W pierwszym tegorocznym starcie Pia Skrzyszowska wygrała mityng w Luksemburgu, natomiast Konrad Bukowiecki był najlepszy w Walencji.

Pia Skrzyszowska
Pia Skrzyszowska /fot. fanpage zawodniczki/

Pia Skrzyszowska formą błysnęła już w eliminacjach. Nasza zdolna juniorka przebiegła dystans 60 metrów w czasie 7,35 sek. To rezultat o jedynie 0,01 sek. słabszy od jej rekordu życiowego. To co nie udało się w eliminacjach, wyszło w finale. Polka zwyciężyła w nim z czasem 7,33 sek. Pobiła tym samym swoją życiówkę. 18-letnia Pia Skrzyszowska jest zarazem liderką europejskich tabel w biegu na 60 metrów w gronie juniorek. Na świecie jest to siódmy wynik.

Na podium w Luksemburgu stanął też Adam Czerwiński. Polak z czasem 3:43.47 zajął trzecie miejsce na 1500 metrów.

Sezon zainaugurował również Konrad Bukowiecki. Polski kulomiot wygrał w Walencji z wynikiem 21,13 m. Dzięki temu Polak jest wiceliderem list światowym. Prowadzi Czech Tomas Stanek, który 22 stycznia pchnął 10 centymetrów dalej od Bukowieckiego.


źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News