Polskie siatkarki pokonały Peruwianki i wygrały swoją grupę na MŚ U-20!

Polskie siatkarki są już w drugiej fazie mistrzostw świata do lat 20. W swoim trzecim spotkaniu podopieczne Waldemara Kawki pokonały 3:0 Peru.

Podopieczne Waldemara Kawki, Paulina Damaske, Zuzanna Górecka
Reprezentacja Polski do lat 20 /fot. PZPS/

Spotkanie z Peru zapowiadało się jako niezwykle trudne. Nasze rywalki były w stanie pokonać 3:2 poprzednie mistrzynie świata Chinki, z którymi Polki przegrały takim samym stosunkiem. Pierwszy set potwierdził te przewidywania. Mecz był bardzo wyrównany, aczkolwiek nieco lepiej prezentowały się Polki. Dzięki temu to podopieczne Waldemara Kawki wygrały 25:22. W drugim secie przewaga Polek była wyraźniejsza. W ataku dobrze spisywały się Julia Orzoł i Paulina Damaske. Świetnymi zagrywkami popisywała się natomiast Weronika Centka. To właśnie ona asem serwisowym zakończyła partię, w której biało-czerwone triumfowały do 20.

Kolejna odsłona była bardzo zacięta. Na drugą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem zeszły jednak Polki, w czym spora zasługa serwisów Zuzanny Góreckiej. W końcówce świetnie serwowała Paulina Damaske, co znacząco utrudniło Peruwiankom przyjęcie. Nasze siatkarki były też bezbłędne w innych elementach. Dzięki temu wygrały 25:20, a cały mecz 3:0.

Reprezentacja Polski do lat 20 wygrała w pierwszej fazie dwa z trzech spotkań. To jednak wystarczyło do awansu do kolejnej rundy z pierwszego miejsca. W następnej fazie biało-czerwone zmierzą się z Turczynkami, Amerykankami i Japonkami.