Znajdź nas

TOP News

Patrycja Wyciszkiewicz wygrała w Erfurcie. Polak osiągnęła drugi czas w karierze

Bardzo dobry występ Patrycji Wyciszkiewicz. Polka wygrała bieg na 400 metrów w Erfurcie. Drugi w czeskim Trzyńcu był Sylwester Bednarek.

Patrycja Wyciszkiewicz
Patrycja Wyciszkiewicz /fot. fanpage Patrycji Wyciszkiewicz/

Patrycja Wyciszkiewicz wygrała bieg na 400 metrów w Erfurcie z czasem 52,55 sek. To drugi halowy wynik w karierze wicemistrzyni świata. Na listach światowych ten rezultat daje jej obecnie piąte miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że to dopiero początek sezonu halowego. Patrycja Wyciszkiewicz dzięki występowi w Erfurcie wypełniłaby minimum na przełożone halowe mistrzostwa świata w Nankinie.

Trzeci w biegu na 400 metrów mężczyzn był Dariusz Kowaluk. Jego czas 47,94 sek. Wygrał Marvin Schlegel.

W czeskim Trzyńcu rywalizował Sylwester Bednarek. Nasz skoczek wzwyż bardzo dobrze spisywał się w konkursie, pokonując za pierwszym razem 2,10 m, 2,15 m, 2,20 m i 2,24 m. Następnie Polak podchodził do 2,27 m, ale trzykrotnie strącił poprzeczkę. W rezultacie został sklasyfikowany na drugim miejscu z Jamalem Wilsonem. Wygrał Tom Gale, który uporał się z poprzeczką zawieszoną na 2,30 m.

W Paryżu piąte miejsce zajął Damian Czykier, startujący na 60 metrów przez płotki. Polak uzyskał czas 7,72 sek. Wygrał Andrew Pozzi, który z czasem 7,52 sek. został współliderem list światowych.


źródło: pzla.pl

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News