Znajdź nas

TOP News

Trzeci medal dla Polski na zakończenie mistrzostw świata. Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński z brązem

Trzeci medal dla Polski na mistrzostwach świata w parakolarstwie torowym. Brąz na zakończenie imprezy wywalczył tandem Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński.

Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński

Biało-czerwony tandem sukces odniósł w sprincie. W ćwierćfinale zmagań w Milton Adam Brzozowski wraz z pilotem Kamilem Kuczyńskim pokonali pewnie Irlandczyków Martina Gordona i Enamonna Byrne. W półfinale rywalami Polaków byli Brytyjczycy – James Ball i Lewis Stewart. Pierwszy wyścig Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński jechali bardzo ambitnie i ulegli tylko o 0,1 sek. W drugim różnica była już wyraźniejsza, a Brytyjczycy wyprzedzili nasz tandem o 0,419 sek.

Tym samym biało-czerwonym pozostała walka o brązowy medal. Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński stoczyli go z Grekami Christosem Sandalakisem i Sotiriosem Bretasem. Pierwszy wyścig dostarczył ogromnych emocji, ale ostatecznie Polacy wygrali o 0,057 sek. W drugim starciu nasi kolarze nie pozostawili już żadnych złudzeń i pewnie zwyciężyli sięgając po brązowy medal. Złoto dla półfinałowych pogromców reprezentantów Polski – Jamesa Balla i Lewisa Stewarta.

Wcześniej w Milton złoty medal w wyścigu na 4 km wywalczyli Marcin Polak i Michał Ładosz. Polacy pobili przy tym o blisko pięć sekund rekord świata z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Srebrny medal w Kanadzie zdobyła też drużyna mieszana sprinterów. W jej składzie znaleźli się Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński, a także Angelika Biedrzycka i Edyta Jasińska.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News