Znajdź nas

Polecamy

Polka pierwszą kobietą z tytułem mistrzyni świata! Patrycja Pacak królową przestworzy!

Wielki wyczyn Patrycji Pacak. Polka została mistrzynią świata w akrobacji szybowcowej w Devie. Jest pierwszą kobietą, która tego dokonała.

Patrycja Pacak ze złotem
Patrycja Pacak na podium /fot. Aeroklub Polski/

Patrycja Pacak okazała się bezkonkurencyjna w klasie Advanced. Polka, która w kadrze narodowej trenuje od dwóch lat, w pokonanym polu pozostawiła 30 zawodniczek z 12 państw. Nasza zawodniczka triumf w generalce zawdzięcza między innymi znakomitym wiązankom. Patrycja Pacak była bowiem w gronie najlepszym w konkurencjach Free Known, Free Unknown i sumie wiązanek nieznanych. Polka otrzymała również Puchar Przechodni „Th Roland Kong World Advanced Aerobatics Trophy”.

Srebro wywalczył Rumun Octav Alexan, a brąz Francuz Charlie Levy Louapre. Obaj przegrali z Polką dość zdecydowanie. Patrycja Pacak jest pierwszą kobietą, która została mistrzynią świata w tej klasie.

To niejedyny polski sukces na mistrzostwach świata w akrobacji szybowcowej. W klasie Unlimited srebro wywalczyła nasza drużyna w składzie: Jan Makula, Stanisław Makula, Piotr Lewandowski i Team Manager Natalia Paska.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy