Znajdź nas

Polecamy

Patrycja Bereznowska wygrała najtrudniejszy ultramaraton świata. Dolinę Śmierci przebiegła w ponad 24 godziny!

Upał, przewyższenia i gigantyczne zmęczenie. Patrycja Bereznowska wygrała zawody w Dolinie Śmierci, uchodzące za najtrudniejszy ultramaraton na świecie. Polka była też druga w kategorii open.

Patrycja Bereznowska wygrał ultramaraton
Patrycja Bereznowska na trasie /fot. fanpage Patrycji Bereznowskiej/

Ultramaraton Badwater to prawdziwe piekło na ziemi i to dosłownie. Specjalnie wyselekcjonowani zawodnicy startują bowiem w temperaturze przekraczającej 50 stopni Celsjusza. W nocy jest tylko nieznacznie chłodniej. W takich warunkach trudno oddychać, a ultramaratończycy muszą jeszcze biec i to sporo, bo 217 kilometrów. Żeby było jeszcze trudniej, zawodnicy startują z najniższego punktu Stanów Zjednoczonych, a finiszują na wysokości 2500 metrów nad poziomem morza. Patrycja Bereznowska udowodniła jednak, że te warunki nie są w stanie jej złamać.

Patrycja Bereznowska jest pierwszą Polką jaka kiedykolwiek wystartowała w tym ultramaratonie. Debiut był jednak wymarzony. Zawodniczka z Wieliszewa wygrała bowiem wśród kobiet, a w kategorii open ustąpiła jedynie Japończykowi Yoshihiko Ishikawie. Patrycja Bereznowska przebiegła dystans 217 kilometrów w czasie 24 godzin, 13 minut i 24 sekund. Pobiła tym samym o ponad półtorej godziny dotychczasowy rekord trasy.

43-latka jest najbardziej utytułowaną polską ultramaratonką. Zawodniczka ma na swoim koncie między innymi mistrzostwa świata i Europy w biegu 24-godzinnym.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy