Pierwsze takie złoto w historii. Anna Węgrzyn mistrzynią Europy juniorek w tenisie stołowym

Wielki sukces Anny Węgrzyn. 18-letnia tenisistka stołowa została mistrzynią Europy juniorek.

Anna Węgrzyn
Anna Węgrzyn po wygranym meczu /fot. archiwum prywatne Anny Węgrzyn/

Rozstawiona z „3” Anna Węgrzyn w finale pokonała 4:2 turniejową „8” Włoszkę Jamilę Laurenti. Początkowe partie tego spotkania były dość zacięte. W pierwszym secie Polka wygrała 11:4, a w drugim musiała uznać wyższość rywalki takim samym stosunkiem. Trzecia odsłona to zwycięstwo 11:7 naszej tenisistki, ale kolejna porażka trzema punktami. Decydujące okazały się dwa ostatnie sety. Anna Węgrzyn zagrała w nich najlepiej jak potrafi, przede wszystkim będąc aktywniejszą przy stole. W czwartej partii Polka triumfowała do 3, a w drugiej do 4.

To pierwszy złoty medal w historii polskiego tenisa stołowego w przypadku rywalizacji juniorek. Jest to też pierwsze złoto w singlu na juniorskich mistrzostwach Europy od 18 lat, gdy zwyciężył Daniel Górak.

Anna Węgrzyn to niejedyna medalistka mistrzostw Europy juniorek w Ostrawie. Złoto wywalczyła też jej siostra bliźniaczka Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki, którzy okazali się najlepsi w mikście. W gronie kadetów po brąz sięgnęli Miłosz Redzimski, a także Wiktoria Wróbel grająca w deblu z Iloną Sztwiertiną.