Medal Igrzysk Europejskich w tenisie stołowym! Polki z brązem

Natalia Partyka, Li Qian i Natalia Bajor zdobyły brązowy medal Igrzysk Europejskich w Mińsku. Podczas rywalizacji drużynowej pokonały po zaciętym meczu o podium reprezentację Węgier.

polska - węgry, natalia partyka
Natalia Partyka (na zdjęciu), Li Qian i Natalia Bajor z brązowym medalem Igrzysk Europejskich

Sobotnia rywalizacja Polaków w Mińsku rozpoczęła się od wysokiego C. Reprezentacja Polek w tenisie stołowym zmierzyła się z Węgierkami w meczu o brąz Igrzysk Europejskich. Spotkanie rozpoczęło się od debla, w którym zmierzyły się Natalia Partyka i Natalia Bajor z duetem Pergel i Madarasz. Pierwszego seta wygrały Węgierki. Następnie Polki po dobrej grze doprowadziły do wyrównania. Niestety potem wkradły się liczne błędy i kolejnego seta zdobyły rywalki. Partyka i Bajor ponownie wyrównały, ale decydująca piąta partia zakończyła się wygraną Węgierek.

W drugim meczu Li Qian zagrała z Georginą Potą. Polka zaczęła bardzo dobrze i szybko wygrała pierwszego seta. Potem oddała inicjatywę przeciwniczce, która wyrównała. Ale kolejne dwa sety po mądrej grze Qian zostały zdobyte przez naszą reprezentantkę. Podobnie poradziła sobie w trzecim spotkaniu Partyka, która zagrała przeciwko Madarasz. Spotkanie było wyrównane prawie w każdym secie, ale doświadczenie Partyki pozwoliło jej zwyciężyć 3:1.

Walka o brąz przedłużała się. Natalia Bajor w solowym pojedynku z Potą mogła zakończyć wszystko. Niestety umiejętności Węgierki wystarczyłoby, aby pokonać Polkę 1:3. Ten tenisowy spektakl rozstrzygnął się w ostatnim, piątym meczu: Li Qian – Szandry Pergel. Nasza tenisistka zaczęła jak burza, wygrywając inaugurujący set do 3. W następnej części Qian straciła koncentrację i pozwoliła wygrać Węgierce na przewagi. Ale już potem Polka była skupiona do samego końca i swoim zwycięstwem zapieczętowała brązowy medal dla naszej reprezentacji.