Znajdź nas

TOP News

Trzecie złoto dla Polski na Igrzyskach Europejskich! Karolina Koszewska wygrywa w boksie

Bokserka Karolina Koszewska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii do 69 kilogramów na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Podczas finałowego pojedynku była lepsza od Włoszki Assunty Canfory.

Karolina Koszewska Igrzyska Europejskie
Karolina Koszewska przed walką

Wczoraj Karolina Koszewska stoczyła bardzo zaciętą walkę półfinałową z Irlandką Grainną Walsh. Zawodniczki na przemian wygrywały poszczególne rundy. W ostatniej 30:27 triumfowała jednak Karolina Koszewska i to ona zwyciężyła w całym spotkaniu 3:2. Przypomnijmy, że Karolina Koszewska do końca nie była pewna wyjazdu do Mińska. Powodem była śmierć mamy. Zdecydował się jednak pojechać na Igrzyska Europejskie i cały turniej przeszła jak burza. To właśnie dla niej Polka zadedykowała swój medal.

Dzisiaj w finale na jej drodze stanęła Włoszka Assunta Canfora. Jednak i ona nie okazała się być przeciwniczką, która może zdominować polską bokserkę. Koszewska w każdej rundzie lepiej punktowała, dzięki większej ilości ciosów. Ostatecznie czwórka z piątki sędziów uznała, iż to Polka była lepszą zawodniczką. Jest to 3. złoto dla Polski na tegorocznych Igrzyskach Europejskich!

Nieszczęśliwie zakochany w sporcie od momentu narodzin. Współtwórca Magazynu Sportowiec. Redaktor Studenckiego Radia Egida. Ale przede wszystkim kibic.

Więcej w TOP News