Znajdź nas

TOP News

Natalia Maliszewska wygrywa Puchar Świata!

Historyczny sukces Natalii Maliszewskiej! 23-latka jako pierwsza Polka w historii wygrała zawody Pucharu Świata w short-tracku. W Calgary Maliszewska okazała się najlepsza na dystansie 500 metrów.

Natalia Maliszewska przed startem
Natalia Maliszewska to wielka nadzieja polskiego short-tracku /fot. instagram Natalii Maliszewskiej/

Natalia Maliszewska od początku zawodów radziła sobie doskonale. W znakomitym stylu przebrnęła eliminacje i ćwierćfinał. Reprezentantka Polski jeszcze lepiej zaprezentowała się w półfinale. Maliszewska najpierw wyprzedziła w nim Kexin Fan, a późnej do końca skutecznie broniła się przed rywalkami. Świetną jazdę ukoronowała ustanowieniem nowego rekordu Polski.

W finale Natalia Maliszewska ponownie nie miała sobie równych. Tym razem jednak wygrała z dość dużą łatwością. Polka prowadziła od początku i praktycznie nawet przez moment jej zwycięstwo nie było zagrożone. Kolejne miejsca na podium zajęła Holenderka Yara van Kerkhof i Kanadyjka Alyson Charles.

Dla Natalii Maliszewskiej to kolejny wielki sukces w tym roku. W marcu 23-latka została wicemistrzynią świata na dystansie 500 metrów. Kilka tygodni wcześniej na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu zajęła 11. lokatę.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News