Znajdź nas

TOP News

Czy to jest forma na medal? Natalia Maliszewska pewnie przebrnęła eliminacje

Natalia Maliszewska pewnie awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy na 500 metrów w Debreczynie. Polka w tej konkurencji broni mistrzowskiego tytułu.

Natalia Maliszewska w ten weekend sporty zimowe

Natalia Maliszewska w eliminacjach na 500 metrów wystąpiła w pierwszym biegu. To w żaden sposób nie zdeprymowało Polki, która pewnie wygrała i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału. Obrończyni mistrzowskiego tytułu uzyskała rezultat 44,204. Jej najgroźniejsze rywalki, czyli Yara van Herkhof, Martina Valcepina, Adrianna Fontana i Lara van Ruijven były nieznacznie szybsze. W ćwierćfinale na 500 metrów wystąpią również Nikola Mazur i Kamila Stormowska.

Natalia Maliszewska dobrą dyspozycję potwierdziła również na innych dystansach, pewnie wygrywając swoje starty kwalifikacyjne na 1000 i 1500 metrów. W tej drugiej konkurencji uzyskała najlepszy czas kwalifikacji. Poza nią na 1000 metrów do ćwierćfinału weszła też Kamila Stormowska.

Powody do zadowolenia ma też Rafał Anikiej. Polak awansował do ćwierćfinału na 500 metrów, po tym jak wygrał swój bieg kwalifikacyjny. Do kolejnych rund na 1000 i 1500 metrów awansował natomiast dzięki dobrym czasom.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News