Denise Herrmann nie dała szans rywalkom, Monika Hojnisz-Staręga nie wykorzystała szansy

Denise Herrmann odniosła zdecydowane zwycięstwo w biegu indywidualnym zaliczanym do punktacji biathlonowego Pucharu Świata. W Pokljuce 17. miejsce zajęła Monka Hojnisz-Staręga.

Monika Hojnisz-Staręga
Monika Hojnisz-Staręga na strzelnicy

Monika Hojnisz-Staręga na trasę ruszyła jako pierwsza. Początkowo Polka spisywała się znakomicie. Świetnie biegła, a co najważniejsze podczas dwóch wizyt na strzelnicy była bezbłędna. Niestety później zaczęły się kłopoty i nasza zawodniczka trzykrotnie spudłowała. W rezultacie została sklasyfikowana na 17. miejscu. O 0,1 sekundę za nią zawody ukończyła liderka Pucharu Świata Tiril Eckhoff.

Zawody wygrała Niemka Denise Herrmann. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów nie tylko świetnie biegła, ale też bezbłędnie strzelała. Dzięki temu uzyskała olbrzymią przewagę nad rywalkami. Drugą Hannę Oeberg wyprzedziła o blisko minutę. Trzecia była Francuzka Anais Bescond.

Słabo spisały się pozostałe nasze zawodniczki. Kina Zbylut myliła się trzykrotnie i uplasowała się na 43. pozycji. Aż sześć razy pudłowała z kolei Kamila Żuk, co dało jej 66. pozycję. Pięć oczek niżej sklasyfikowano Annę Mąkę.