Znajdź nas

TOP News

Natalia Maliszewska tym razem poza finałem. Polka piąta w Pucharze Świata

Natalia Maliszewska poza finałem w Pucharze Świata na 500 metrów w Dreźnie. W swojej koronnej konkurencji Polka była piąta.

Natalia Maliszewska w ten weekend sporty zimowe

Natalia Maliszewska niedzielne zmagania w Dreźnie zaczęła od wyraźnego zwycięstwa w ćwierćfinale. W pokonanym polu nasza łyżwiarka pozostawiła między innymi Włoszkę Martinę Valcepinę.

W półfinale nasza zawodniczka startowała z niewygodnej pozycji i od początku bieg nie ułożył się po jej myśli. Ostatecznie dojechała do mety na czwartym miejscu. W rezultacie zamiast na finale A, musiała skoncentrować się na finale B.

W małym finale Natalia Maliszewska nie pozostawiła już żadnych złudzeń rywalkom. Polka wygrała z dużą przewagą i w końcowej klasyfikacji uplasowała się na piątej lokacie. W zawodach triumfowała Kim Boutin. Kanadyjka prowadzi też zdecydowanie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polka jest piąta.

W Dreźnie Natalia Maliszewska startowała również na dystansie 1000 metrów. W tej konkurencji zajęła 7. miejsce.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News