Znajdź nas

TOP News

Chiara Hoelzl wciąż niepokonana. Koniec dobrej passy Kingi Rajdy

Czwarte z rzędu zwycięstwo Chiary Hoelzl w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Tym razem bez punktów zmagania zakończyła Kinga Rajda.

Chiara Hoelzl

Chiara Hoelzl zapewniła sobie zwycięstwo w Hinzenbach dwóm skokom na odległość 87,5 metra. Austriaczka o 3,2 pkt. wyprzedziła swoją rodaczkę Evę Pinkeling, która uzyskała 87 i 88,5 metra. Podium uzupełniła Lara Malsiner. Włoszka w Hinzenbach dwukrotnie lądowała na 87 metrze. To jej pierwsze podium w karierze.

Kinga Rajda tym razem nie zmieściła się do drugiej serii. Nasza zawodniczka skoczyła 76 metrów i uplasowała się na 35. lokacie. Dla 19-latki był to zaledwie drugi taki konkurs w tym sezonie.

W klasyfikacji generalnej Chiara Hoelzl odskoczyła od najgroźniejszych rywalek. Austriaczka prowadzi z przewagą 90 punktów nad drugą Maren Lundby. Trzecia jest Eva Pinkeling. Kinga Rajda plasuje się na 25. lokacie.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News