Znajdź nas

Polecamy

Świetny występ polskiej pary tanecznej! Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew z najlepszym wynikiem w historii!

Nie ma medalu, ale są powody do dumy. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli piąte miejsce w Mistrzostwach Europy w Mińsku. To najlepszy wynik polskiej pary tanecznej w historii.

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na lodzie
Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew w pełnej krasie

Bardzo zdolny para trenowana przez Sylwię Nowak-Trębacką znakomicie spisała się w programie rytmicznym. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew ukończyli go na czwartym miejscu z najlepszym wynikiem w sezonie.

Biało-czerwoni do podium tracili sporo, bo ponad sześć punktów. Przewaga Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyriewa nad niżej klasyfikowanymi parami była natomiast niewielka. Oznaczało to, że realnym celem dla polskiej pary było utrzymanie czwartego miejsca.

Nasza eksportowy duet zaprezentował oryginalny program dowolny oparty na tańcu nowoczesnym. Wzbudził on uznanie kibiców i sędziów. Zwłaszcza że Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew przejechali go niemal bezbłędnie.

Mimo świetnego przejazdu nasza para nie dała jednak rady utrzymać wysokiej lokaty. Polaków o blisko osiem punków wyprzedzili Rosjanie Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov, którzy w Mińsku zaprezentowali najlepszy program dowolny. Mimo to zabrakło dla nich miejsca na podium.

Złoty medal wywalczyli trzykrotni mistrzowie świata Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron. Na drugim miejscu uplasowali się Rosjanie Alexandra Stepanova i Ivan Bukin, a na trzecim Charlene Guignard i Marco Fabri.

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na mistrzostwach Europy startują od sezonu 2014/2015. Dotychczas ich największy sukces to 8. miejsce. Wynik z Mińska jest również najlepszym w historii polskiego łyżwiarstwa figurowego. W 1976 roku siódme miejsce zajął duet Teresa Weyna/Piotr Boyańczyk, a w 2000 roku ten sam rezultat osiągnęła Sylwia Nowak-Trębacka i Sebastian Kolasiński.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy