Znajdź nas

TOP News

Bardzo dobry występ polskich biathlonistek! Dwie Polki w czołówce sprintu w Oberhofie!

Bardzo dobry początek nowego roku w wykonaniu polskich biathlonistek. W sprincie w niemieckim Oberhofie miejsca w pierwszej dziesiątce wywalczyła Monika Hojnisz-Staręga i Kamila Żuk.

Monika Hojnisz-Staręga
Monika Hojnisz-Staręga na strzelnicy

Sprint w Oberhofie wygrała Marte Olsbu Roeiseland. Norweżka była bezbłędna na strzelnicy i o 33 sekundy pokonała Niemkę Denisę Hermann i o ponad 47 sekund Francuzkę Julię Simon. Obie zawodniczki miały po jednym pudle.

Monika Hojnisz-Staręga podczas wizyt na strzelnicy pomyliła się raz i pozwoliło jej to na zajęcie bardzo dobrej ósmej lokaty. Polka do triumfatorki straciła minutę i piętnaście sekund. Oczko niżej uplasowała się Kamila Żuk. Nasza młoda biathlonistka miała aż dwie pomyłki na strzelnicy, ale nadrobiła dobrym biegiem. Do Norweżki zabrakło jej 1:29,8. Kinga Zbylut była 56., a Magdalena Gwizdoń 66.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News