Polecamy

Polki przegrały czwarty mecz na Mistrzostwach Świata

Polskie hokeistki do lat 18 przegrały w Katowicach z Chinkami. To czwarta porażka (na cztery mecze) naszej reprezentacji.

Polskie hokeistki - fot. materiał prasowy

Mecz z Chinkami dla naszej drużyny po trzech porażkach i jednym zdobytym punkcie był niezwykle istotny.  Rywalki przystąpiły do spotkania z dużo lepszej pozycji, mając cztery punkty. W pierwszej tercji było dużo walki i sporo nerwów. Akcjom naszego zespołu zabrakło dokładnego wykończenia. Rywalki skutecznie zakończyły szybką kontrę w 18. minucie. Potem jeszcze przed przerwą mogły podwyższyć prowadzenie, ale – na szczęście – Helenie Grzybowskiej pomogła poprzeczka i słupek.

Chinki w drugiej tercji wykorzystały karę Zuzanny Baran –  Sijia Du uderzeniem  spod niebieskiej linii umieściła krążek pod poprzeczką naszej bramki. Najlepszą okazję na kontaktowe trafienie miała Wiktoria Sikorska, została jednak w ostatniej chwili zatrzymana.

Zespół trenera Tomasza Kowalczyka ruszył do przodu od początku trzeciej tercji. Sam na sam z chińską bramkarką były Sikorska i Justyna Żyła, ale nic to nie zmieniło.  Dopiero w kapitan naszej drużyny znalazła sposób na pokonanie Yiyang Hun, wlewając nadzieję w serca dopingujących z trybun kibiców.

W końcówce graliśmy 6 na 4 przy karze Chinek. Kilkoma bardzo mocnymi uderzeniami z dystansu popisała się Julia Zielińska. Bramkarka rywalek poradziła sobie z nimi, a potem do naszej pustej bramki trafiła Yuting Sun, ustalając wynik spotkania na 1:3.

W środę, na zakończenie mistrzostw, Austria zagra o awans z Norwegią (13.00), Chiny z Koreą Południową (16.30), a Polska z Wielką Brytanią (20.00) o utrzymanie. Aby pozostać w Dywizji 1B potrzebujemy wygranej w trzech tercjach. Wcześniej we wtorek Norwegia przegrała z  Koreą Południową  po dogrywce 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, d. 0:1), a  Wielka Brytania  z  Austrią  0:3 (0:1, 0:0, 0:2).

Bramki: 0:1 Youyou Zeng (Qianhua Li, 18), 0:2 Sijia Du (Qianhua Li, 30),  1:2 Wiktoria Sikorska (Iga Schramm, 53), 1:3 Yuting Sun (60).

Polska:  Helena Grzybowska – Julia Zaborowska, Julia Zielińska, Wiktoria Sikorska, Iga Schramm, Zuzanna Baran – Vanessa Patla, Wiktoria  Kędra, Karolina Baran, Ida Talanda, Maja Błaszków – Anna Kot, Katarzyna Zaborska, Alicja Kopciara, Alicja Mota, Alicja Kobus oarz Zofia Postel, Justyan Żyła, Alicja Sowa.

Chiny: Yiyang Han – Sijia Du, Shuqi Zhang, Junfei Zhu, Qianhua Li, Youyou Zeng – Yuwei Tian, Wanze Du, Xinrui Du, Yuqi Zhang, Yue Qu – Yuting Sun, Xin Liu, Yuxin Wang, Ziye Gao, Xinru Zhang oraz Boya Tian, Sizhu Wu, Meihe Wang.

Kary: Polska – 8 minut; Chiny – 12 minut.