Znajdź nas

TOP News

Kajakarze z perspektywami na medal! Falstart zapaśników i awanse w ringu

W piątym dniu Igrzysk Europejskich żaden z Polaków nie zdobył medalu. Wielkie nadzieje na krążek dali nam kajakarze, którzy awansowali w sporym gronie do finałów A.

Tomasz Kaczor w akcji
Tomasz Kaczor powalczy o medal

Aż siedem osad zobaczymy w finałach A w kajakarstwie. Dzisiaj awans do walki o medale w eliminacjach zyskali: Tomasz Kaczor (C1 1000 m), Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk (K2 500 m), Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska (K4 500 m). Natomiast z półfinału awansowali: Rafał Rosolski (K1 1000 M), Mateusz Kamiński i Michał Kudła (C2 1000 m), Anna Puławska (K1 500 m). Z rywalizacji odpadły dwa polskie zespoły Martin Brzeziński i Bartosz Stabno (K2 10o0 m) oraz Przemysław Korsak; Dawid Putto; Piotr Mazur i Norbert Kuczyński (K4 500 m).

>>> Tuż poza finałem

Małe punkty zdecydowały o tym, że Agnieszka Nagay i Tomasz Bartnik znaleźli się poza finałową ósemką w rywalizacji mikstów w karabinie sportowym. Kosztem polskiego duetu awansowała niemiecka para, która zebrała tyle samo oczek (412), ale zanotowała lepsze rezultaty indywidualnie. Dużo nadziei daje Klaudia Breś w karabinie sportowym. Po dzisiejszych kwalifikacjach zajęła 3.pozycję i jutro może postarać się o wywalczenie medalu.

W kolarstwie szosowym pań Małgorzata Jasińska była 15., a Katarzyna Wilkos 19. w jeździe indywidualnej na czas. Wygrała Marlen Reusser z Szwajcarii.

W badmintonie dzisiaj wyszliśmy na plus. Na awans do ćwierćfinału nadal szanse ma nasz mikst Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski, którzy pokonali małżeństwo z Izraela Svetlanę i Mishę Zilberman 21:16, 21:15. Tę możliwość utracił polski debel Miłosz Bochat i Adam Cwalina. Natomiast Michał Rogalski wygrał w grupowym pojedynku z Portugalczykiem Bernardo Atiliano 21:18, 21:19.

>> Awanse w boksie

Damian Durkacz awansował do ćwierćfinału w kat. 64 kg. Tego samego dokonała Elżbieta Wójcik w kat. 75 kg. W ostatnim dniu rywalizacji judoków mieszana reprezentacja Polski odpadła w 1. rundzie po porażce z Serbią 3:4. Zaś w zapasach w stylu wolnym mężczyzn żaden z Polaków nie awansował do półfinału. Zbigniew Baranowski i Magomedmurad Gadżijew odpadli w ćwierćfinale. Robert Baran pożegnał się z rywalizacją po pierwszym pojedynku.

Więcej w TOP News