Znajdź nas

TOP News

Michał Rozmys nie dał szans rywalom. Piorunujący finisz i złoty medal!

Michał Rozmys najlepszy w biegu na 1500 metrów podczas Uniwersjady w Neapolu. To siódmy medal dla polskiej ekipy i trzeci złoty.

Michał Rozmys na Uniwersjadzie
Michał Rozmys w biegu po złoto /fot. Paweł Skraba/

Michał Rozmys był głównym pretendentem do mistrzowskiego tytułu i potwierdził to na bieżni. Nasz reprezentant zaczął spokojnie, trzymając się okolic czwartego miejsca. Była to doskonała taktyka, bo Polak zostawił sobie najwięcej sił na ostatnie metry. Na nich Michał Rozmys popisał się rewelacyjnym finiszem i nie dał żadnych szans rywalom.

Bardzo się cieszę, że udało mi się zrealizować to, co założyliśmy z trenerem Jackiem Kostrzebą. Zdałem się całkowicie na jego doświadczenie. To mój pierwszy złoty medal na takiej imprezie. To na pewno jedno z najważniejszych moich dotychczasowych osiągnięć w karierze” – skomentował Michał Rozmys.

To trzecie złoto wywalczone przez reprezentantów Polski na Uniwersjadzie w Neapolu. Wcześniej na najwyższym stopniu podium stanęła żeńska drużyna w strzelaniu z karabinu pneumatycznego z 10 metrów, a także Konrad Bukowiecki.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News