Znajdź nas

Polecamy

Pierwszy Memoriał Ireny Szewińskiej za nami! Wygrane Wojciechowskiego, Czykiera, Nowickiego, Haratyka

W Bydgoszczy odbył się I. Memoriał Ireny Szewińskiej 2019. Na Wyspie Młyńskiej oraz stadionie Zawiszy kibice mogli obejrzeć światowe gwiazdy w skoku o tyczce, biegach na krótkim dystansie, pchnięciu kulą oraz rzucie młotem panów. Polacy w większości konkurencji zajęli czołowe lokaty.

Memoriał Ireny Szewińskiej wyniki
Ewa Swoboda przed biegiem na 100 metrów - Memoriał Ireny Szewińskiej

Mityng rozpoczął się we wtorkowy wieczór od rywalizacji skoczków o tyczce na Wyspie Młyńskiej. Rywalizację panów wygrał Paweł Wojciechowski, który uzyskał 5,81 m. W doskwierającym upale dobrze poradził sobie Piotr Lisek, który zajął 3. miejsce po osiągnięciu 5,71 m. Wynik ten dał mu kwalifikację do Mistrzostw Świata. Pomiędzy Polakami uplasował się Brazylijczyk Augusto Dutra.

Środowa rywalizacja odbyła się już na stadionie Zawiszy. U pań w biegu na 100 metrów wygrała Morolake Akinosun z USA. Druga była Ewa Swoboda – 11.35 s. Kibice czekali również na rywalizację kobiet na dystansie 400 metrów. W tej konkurencji najlepiej spisała się Nigeryjka Amina Seyni. Najlepszą z Polek była Justyna Święty-Ersetic (2. lokata). W 110 metrów przez płotki wygrał o 0,01 s Damian Czykier (13,75 s). Polak na ostatnich metrach pokonał Włocha Lorenzo Periniego. Joanna Jóźwik za to w swoim drugim starcie po kontuzji była 3. na 800 metrów.

Gwiazdy wystartowały też w rzucie młotem mężczyzn. Paweł Fajdek był 2. (80,09 m), a Wojciech Nowicki wygrał rzucając w najlepszej próbie 80,26 m – obaj zanotowali najlepsze rezultaty w sezonie. Zaś w walce kulomiotów zwyciężył Michał Haratyk (21,90 m) Memoriał zakończył się biegiem na 800 metrów panów, który wygrał Adam Kszczot.

Nieszczęśliwie zakochany w sporcie od momentu narodzin. Współtwórca Magazynu Sportowiec. Redaktor Studenckiego Radia Egida. Ale przede wszystkim kibic.

Więcej w Polecamy