Znajdź nas

TOP News

Horror z happy endem! Polskie szpadzistki z brązowym medalem na Uniwersjadzie!

Trzeci medal dla Polski na Uniwersjadzie w Neapolu. W rywalizacji drużynowej na najniższym stopniu podium stanęły nasze szpadzistki.

Martyna Swatowska w objęciach koleżanek
Radość naszych szpadzistek /fot. facebook.com/PolUniTeam/

W Neapolu nasza drużyna wystąpiła w składzie Anna Mroszczak, Martyna Swatowska, Jagoda Zagała i Kamila Pytka. Polkom nie wyszedł start indywidualny, przez co zmagania zespołowe były szansą na powetowanie niepowodzeń.

Biało-czerwone turniej zaczęły od zwycięstwa 45:38 nad niewygodnymi Koreankami. W ćwierćfinale naszymi rywalkami były mocne Chinki. Spotkanie miało zacięty przebieg, a przed ostatnią rundą Polki prowadziły jedynie 37:36. Martyna Swatowska popisała się jednak doskonałą dyspozycją i zapewniła nam wygraną 45:41.

W półfinale tak dobrze już nie było. Faworyzowane Włoszki nie dały Polkom nawet cienia nadziei, że można z nimi wygrać. Italia dominowała od początku do końca i triumfowała 45:36. Biało-czerwonym pozostał bój o brąz z Francuzkami. W spotkanie lepiej weszły nasze szpadzistki i niemal przez cały czas miały kontrolę nad wynikiem. Niemal, bo w końcówce pozwoliły Francuzkom wyrównać. Ostatnie minuty miały więc dramatyczny przebieg, ale Polki ostatecznie wygrały 45:43.

Wcześniej w Neapolu złoty medal wywalczyła nasza drużyna w strzelaniu z karabinu pneumatycznego z 10 metrów, a brąz szpadzista Wojciech Kolańczyk.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News