Znajdź nas

TOP News

Markus Eisenbichler najlepszy w Planicy, Piotr Żyła trzeci

Markus Eisenbichler wygrał konkurs Pucharu Świata w lotach w słoweńskiej Planicy. Bardzo dobrze spisał się Piotr Żyła, który uplasował się na trzecim miejscu.

Piotr Żyła w trakcie lotu
Piotr Żyła podczas lotu w Planicy

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Ryoyu Kobayashi. Japończyk wylądował na 242 metrze i zdecydowanie wyprzedził pozostałych rywali. Drugi ze stratą 11,6 punktu był Markus Eisenbichler. Niemiec skoczył 238,5 metra, a dodatkowo otrzymał wysokie noty za styl, co wzbudziło spore kontrowersje. Na trzeciej lokacie plasował się Piotr Żyła, który osiągnął identyczna odległość co Kobayashi.

Piąty po pierwszej rundzie był Jakub Wolny, który dzięki rezultatowi 235,5 metra poprawił swój rekord życiowy. Dawid Kubacki wylądował na 222 metrze i plasował się na 14. pozycji. Tuż za nim klasyfikowany był Kamil Stoch, który poszybował na 211 metr. Do drugiej serii nie awansował Maciej Kot.

W drugiej serii najlepiej spisał się Markus Eisenbichler. Niemiec w ładnym stylu skoczył 233 metry i pewnie wygrał. Jest to jego pierwszy triumf w zawodach Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi. Japończyk poszybował na 220 metr i mimo dużej przewagi po pierwszej serii przegrał o 6,9 punktu. Trzecią lokatę obronił Piotr Żyła. Polak skoczył 234 metry i do Eisenbichlera stracił 7, 7 punktu.

Swoją pozycję zdecydowanie poprawił natomiast Dawid Kubacki. Mistrz świata wylądował na 230 metrze i przesunął się na siódmą pozycję. Spadki zanotowali Jakub Wolny i Kamil Stoch. Były mistrz świata juniorów skoczył 214 metrów i uplasował się na 12. lokacie. Trzykrotny mistrz olimpijski z rezultatem 209,5 metra ukończył zawody na 18. miejscu.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News