Znajdź nas

TOP News

Hubert Hurkacz znów oczarował! Polak pokonał czwartą rakietę świata

Hubert Hurkacz wciąż w doskonałej formie. Polski tenisista wygrał z czwartą rakietą świata, a także triumfatorem ostatniego Indian Wells Dominikiem Thiemem. 22-latek pokonał Austriaka 6:4, 6:4 w drugiej rundzie turnieju w Miami.

Hubert Hurkacz podczas meczu
Hubert Hurkacz w akcji /fot. kyle tsui, DC, USA - Citi Open 2018 Round of 64, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71423004/

Pierwszy set dla Polaka nie zaczął się najlepiej. Hubert Hurkacz stracił podanie już pierwszym gemie, ale to go nie zraziło. 22-latek szybko odrobił straty, a później systematycznie i pewnie wykorzystywał błędy przeciwnika. Przy stanie 5:4 szybko wyszedł na prowadzenie 40:0. W kolejnej akcji punkt przyznano Thiemowi, ale po analizie wideo okazało się, że była to decyzja niesłuszna. Tym samym Hubert Hurkacz wygrał 6:4.

W drugiej partii Polak ponownie miał nie najlepszy początek. Thiem prowadził już 4:2, ale Hubert Hurkacz nie dał za wygraną. Polak wygrał trzy gemy z rzędu, co dało mu szansę na rozstrzygnięcie losów meczu na swoją korzyść. W dziewiątym gemie 22-latek prowadził już 40:0. Thiem obronił pierwszą piłkę meczową, ale podczas drugiej popełnił błąd. Dzięki temu wrocławianin wygrał cały mecz 6:4, 6:4.

W trzeciej rundzie Polak zmierzy się z Kanadyjczykiem Feliksem Augerem-Aliassime. Gdyby udało mu się wygrać awansowałby do czołowej „50” rankingu.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News