Znajdź nas

Mistrzostwa Świata w Seefeld

MŚ w Seefeld: Markus Eisenbichler najlepszy w kwalifikacjach

Markus Eisenbichler wygrał kwalifikację do jutrzejszego konkursu na dużej skoczni w Innsbrucku. Polacy w komplecie awansowali do zawodów.

Markus Eisenbichler na belce
Markus Eisenbichler przed skokiem /archiwum/

Markus Eisenbichler w kwalifikacjach skoczył 128,5 metra i o 2,1 punktu wyprzedził swojego rodaka Karla Geigera. Ten poszybował co prawda na odległość 131 metrów, ale ruszał z wyższej belki. Trzecie miejsce zajął świetnie spisujący się w Innsbrucku Killian Peier. Szwajcar skoczył 127,5 metra i wyprzedził Japończyka Ryoyu Kobayashiego i Austriaków – Michaela Hayboecka oraz Philippa Aschenwalda.

Jutro na Bergisel zobaczymy wszystkich naszych zawodników. W kwalifikacjach jedenaste miejsce po skoku na odległość 120 metrów zajął Kamil Stoch. Na 24. lokacie uplasował się Dawid Kubacki z odległością 114,5 metra. 33. pozycję zajął Piotr Żyła (110,5 m), a 35. Jakub Wolny (111,5 m).

Początek jutrzejszego konkursu zaplanowano na godzinę 14:30.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Mistrzostwa Świata w Seefeld