Mistrzostwa Świata w Seefeld

Eric Frenzel mistrzem świata w kombinacji, Kupczak spadł w biegu

Znamy pierwszych medalistów mistrzostw świata w kombinacji norweskiej. Zmagania w Innsbrucku i Seefeld wygrał Eric Frenzel. Wysokiej pozycji po skoku nie utrzymał Szczepan Kupczak, który ostatecznie przybiegł do mety w trzeciej dziesiątce.

Eric Frenzel najlepszy w kombinacji norweskiej
Eric Frenzel celebruje swój sukces

Po skokach narciarskich prowadził Eric Frenzel. Niemiec miał 5 sekund przewagi nad drugim Austriakiem Mario Seidlem oraz 10 sekund nad trzecim Janem Schmidem. Bardzo dobrze na Bergisel spisał się Szczepan Kupczak. Polski dwuboista skoczył 124 metry i zajął ósmą lokatę. Oznaczało to, że na trasę ruszy 53 sekundy po Frenzelu. Pozostali Polacy spisali się przeciętnie. Paweł Słowiok i Adam Cieślar byli w czwartej dziesiątce, a debiutujący na mistrzostwach świata Paweł Twardosz w szóstej.

W biegu od początku do końca dominowali zawodnicy, którzy zajmowali czołowe miejsca po skokach. Walkę o medale stoczyli zatem między sobą Frenzel, Seidl, Schmid i Franz-Josef Rehrl. Ostatecznie złoty medal wywalczył lider Eric Frenzel. Niemiec wyprzedził o nieco ponad cztery sekundy Jana Schmida i o blisko dziewięć Franza-Josefa Rehrla. Dopiero piąty był Jar Margnus Riiber, który zdominował rywalizację w tym sezonie.

Zgodnie z przewidywaniami wysokiej pozycji nie zdołał utrzymać Szczepan Kupczak. Polak nie wytrzymał narzuconego tempa i spadł na 25. lokatę. Nieznacznie poprawił się Paweł Słowiok, który przesunął się na 30. pozycję. Adam Cieślar zajął 34. miejsce, a Paweł Twardosz 49.