Znajdź nas

TOP News

Marita Kramer mistrzynią świata juniorek. Kinga Rajda ósma

Austriaczka Marita Kramer została mistrzynią świata juniorek w skokach narciarskich. Najlepsza z Polek Kinga Rajda była ósma.

Marita Kramer
Marita Kramer /fot. FIS - archiwum/

Po pierwszej serii prowadziła Marita Kramer. Austriaczka uzyskała 99 metrów i o 1,9 pkt. wyprzedzała Theę Minyan Bjoerseth. Norweżka skoczyła w pierwszej próbie 103 metry. Trzecia była Słowenka Katra Komar z rezultatem 94 metrów.

Najlepsza z Polek Kinga Rajda w pierwszej rundzie uzyskała 83,5 metra, co dawało jej 14. lokatę. Nicole Konderla wylądowała półtora metra bliżej i plasował się na 28. lokacie. Oczko za nią z odległością 81,5 metra była Anna Twardosz. Na 54. lokacie sklasyfikowano Wiktorią Przybyłę, która skoczyła 60 metrów.

W drugiej serii Marita Kramer zdeklasowała rywalki. Austriaczka skoczyła 101 metrów i pewnie wygrała. Mimo tylko 90 metrów drugą lokatę zdołała obronić Thea Minyan Bjoerseth. Norweżka traciła do Kramer aż 25,4 pkt. Brąz wywalczyła Włoszka Lara Malsiner, która w drugiej próbie wylądowała na 101 metrze.

Duży awans zanotowała Kinga Rajda. Liderka naszej kadry skoczyła równo 100 metrów i przesunęła się na ósmą lokatę. To jej najlepszy rezultat, jeśli chodzi o starty na MŚJ.

Anna Twardosz w drugiej próbie uzyskała 86,5 metra, co dało jej awans na 25. pozycję. Nicole Konderla z wynikiem 78 metrów była ostatecznie 29.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News