Artykuły

Kinga Rajda bez medalu, ale tak wysoko polska skoczkini jeszcze nie była

Kinga Rajda zajęła ósme miejsce na mistrzostwach świata juniorek w Oberwiesenthal. To najlepsza lokata w historii startów polskich skoczkiń na tej imprezie.

Kinga Rajda

Kinga Rajda w pierwszej serii skoczyła 83,5 metra, co dawało jej 14. lokatę. O wiele lepiej poszło jej w drugiej próbie. W niej liderka naszej kary uzyskała równo 100 metrów. Dzięki temu przesunęła się na ósmą lokatę. Złoty medal wywalczyła Marita Kramer, która w tym roku po raz pierwszy wygrała konkurs Pucharu Świata. Austriaczka zdeklasowała rywalki, skacząc 99 i 101 metrów. Kramer drugą Theę Minyan Bjoerseth wyprzedziła aż o 25,4 punktów.

Dla Kingi Rajdy ósma lokata jest najlepszym osiągnięciem na mistrzostwach świata juniorek. A światowy czempionat w Oberwiesenthal jest już jej piątym w karierze. Ósma pozycja to też najwyższe miejsce jakie polska skoczkini zajęła w historii tej imprezy.

Do tej pory najwyższą lokatą biało-czerwonych na mistrzostwach świata juniorek było 12. miejsce uzyskane przez Kingę Rajdę cztery lata temu w Rasnovie. Później w drugiej dziesiątce Kinga meldowała się jeszcze raz. Poza nią w tej przedziale raz konkurs ukończyła Kamila Karpiel.

• 1. Kinga Rajda – 8. miejsce (Oberwiesenthal 2020)
  • 2. Kinga Rajda – 12. miejsce (Rasnov 2016)