Znajdź nas

TOP News

Po prostu profesor! Marcin Lewandowski mistrzem Europy!

Wspaniały bieg i wielkie emocje. Marcin Lewandowski w wielkim stylu został halowym mistrzem Europy na 1500 metrów. Swój bieg rozegrał wręcz po profesorsku.

Marcin Lewandowski z medalem
Marcin Lewandowski na podium HME w Glasgow

Marcin Lewandowski do finału biegu na 1500 metrów awansował z przedostatnim czasem. Obrońca tytułu w eliminacjach nie forsował jednak tempa chcąc zachować jak najwięcej sił na niedzielny występ. Najlepiej w kwalifikacjach spisał się dwukrotny mistrz Europy ze stadionu w Berlinie Jakob Ingebrigsten. Tym samym Norweg już na początku imprezy potwierdził opinie ekspertów, że jest głównym kandydatem do złotego medalu.

W finale swój kunszt udowodnił Marcin Lewandowski. Polak podobnie jak w eliminacjach zaczął spokojnie. Później stopniowo przesunął się na trzecie miejsce. Obrońca mistrzowskiego tytułu dosyć długo biegł za Norwegiem Ingebrigstenem i Hiszpanem Jesusem Gomezem. Nasz reprezentant doskonale wyczekał moment do ataku.

Na końcówce przedostatniego okrążeniu wyszedł na prowadzenie, które konsekwentnie powiększał. Jakob Ingebrigsten próbował gonić, ale nie był w stanie sprostać temu Polaka. Tym samym Marcin Lewandowski w świetnym stylu minął metę jako pierwszy. Faworyzowany Norweg przybiegł jako drugi. Trzecie miejsca zajął Hiszpan Jesus Gomes.

 

 

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News